Johtoryhmä

Olemme sanamme mittaisia ja toimitamme oikeaan paikkaan oikeaan aikaan aina sen, minkä lupaamme. Meillä on alan parhaat ammattilaiset, jotka ovat palveluksessasi.

Kari Aulasmaa

Toimitusjohtaja

  • 26 vuoden kokemus toimialalta
  • Hallituksen jäsen Havator Groupissa

+358 40 511 6445
kari.aulasmaa@renta.com

Lauri Matikainen

CFO

  • 12 vuoden kokemus toimialalta

+358 50 368 4847
lauri.matikainen@renta.com

 

Joel Särkkä

CIO

  • 4 vuoden kokemus toimialalta

+358 50 323 5569
joel.sarkka@renta.com

 

Joacim Johansson

Ruotsin ja Tanskan maajohtaja

  • 4 vuoden kokemus toimialalta

+46 70 104 07 00
joacim.johansson@renta.com

 

Kari-Tapio Saarela

Suomen maajohtaja, kone- ja laitevuokraus

  • 10 vuoden kokemus toimialalta

+358 40 776 7551
kari-tapio.saarela@renta.com

 

Jarno Tuuri

Suomen maajohtaja, rakennustelineet

  • 22 vuoden kokemus toimialalta

+358 40 418 5445
jarno.tuuri@renta.com

 

Leif Martin Drange

Norjan maajohtaja

  • 10 vuoden kokemus toimialalta

+47 9510 8070
lmd@renta.com

 

Tomasz Walawender

Puolan maajohtaja

  • 20 vuoden kokemus toimialalta

+48 506 555 035
tomasz.walawender@renta.pl